31.10.2018

Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), hem hafta ile ilgili farkındalık oluşturmak, hem de bu yılın teması olan “Çeşitlendir ve Devam Et” alanında yürüttüğü, hizmete sunduğu çalışmalar hakkında halkı bilgilendirmek amacıyla, düzenlediği etkinliklerin yanı sıra, bir dizi tanıtım faaliyetleri gerçekleştirmiştir. Hafta boyunca yürütülen kampanya ve tanıtım faaliyetleri, birçok mecrada yayınlanmıştır.

İstanbul'un güçlü temelleri Çevre, Ekonomi, Enerji, Güvenlik, İnsan, Yaşam, Yönetişim ve Mobilite başlıkları üzerine atılıyor. Tarihi süreci, coğrafik konumu, kültürel yapısı itibariyle ortaya konacak ‘insan odaklı’ projeleri hayata geçirme imkânı da sunmaktadır. Merkezine İnsan’ı alan İstanbul’da ulaşım her geçen gün daha da kolaylaşıyor. Bisiklet, otobüs, metro, metrobüs, tramvay, taksi, şehir hatları vapurları ve birçok ulaşım aracını sadece İstanbulKart ile ödeyerek kullanabilir, 2200’den fazla noktada veya “MobİETT” uygulamamız aracılığıyla İstanbulKart’ınıza yükleme yapabilirsiniz.

Tarihin gözbebeği İstanbul’u keşfetmek için  “Yürü Keşfet” uygulamamızı kullanabilir, neredeyse her yere toplu taşıma ile ulaşabilirsiniz. Toplu taşıma kullanırken duraklarda ilgili aracın geleceği süreleri anlık olarak öğrenebilirsiniz. Kişisel aracınızla seyahat ederken yol durumunu “İBB Cep Trafik”, “İBB Trafik Radyosu” veya “Ulaşım Yönetim Merkezinden” öğrenebilir, seyahatlerinizi en kısa sürede ve daha güvenli tamamlayabilirsiniz.

Kültürün başkenti İstanbul’da etkinlikleri takip etmek de çok kolay. “İBB KÜLTÜR” uygulaması ile şehirde gerçekleşen konser, tiyatro, söyleşi, sinema ve sergi etkinliklerine katılabilirsiniz.

  • İBB YOL GÖSTEREN
  • TRAFİK YOĞUNLUK HARİTASI
  • İBB CEP TRAFİK