13.01.2018

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), kentte daha hızlı, daha konforlu ve daha güvenli ulaşım alt yapısı ve hizmetleri sunmak için kesintisiz çalışmaktadır. Bir dünya metropolü olarak sunmuş olduğu gelişmiş raylı sistem çözümleri ve toplu taşıma seçeneklerinin yanı sıra; yeni yollar, kavşaklar, sinyalizasyon sistemleri, elektronik denetleme sistemleri, tüneller, park alanları, aktarma alanları, heliport alanları gibi entegre bir kentsel mobilite sisteminin tüm bileşenleri için İBB 2017 yılında da çözümler üretmeye devam etti. 

2017 yılı itibariyle farklı toplu ulaşım seçenekleri ile günde 12 milyon yolcunun taşındığı ve trafiğe her ay 15.800 yeni aracın katıldığı İstanbul’da, İBB, sürdürülebilir ve başarılı akıllı ulaşım sistemlerinin kritik unsurlarını geliştirirken, artan ulaşım taleplerini karşılamak için alternatif ulaşım seçenekleri sunmaya devam etti. 

“Kartal–Tavşantepe Metro Hattı”, “Üsküdar–Ümraniye Metro Hattı”, “İstinye-Çubuklu Arabalı Vapuru”, “İBB Yol Gösteren” ve “iTaksi Uygulamaları”, “Minibüs Takip Sistemi” ve daha birçok ulaşım projeleri, 2017 yılında hizmet vermeye başladı. İBB, raylı sistem gelişimi ve entegrasyonu çalışmaları sayesinde “ITF Jüri Özel Ödülü”ne layık görüldü. 

2017 yılında ulaşımda birçok ilklere imza atan İBB, 2018 yılında da ulaşımda kaliteyi, konforu ve erişilebilirliği arttırmaya yönelik projeleri ile hizmetlerini kesintisiz sürdürecektir.

  • İBB YOL GÖSTEREN
  • TRAFİK YOĞUNLUK HARİTASI
  • İBB CEP TRAFİK