15.11.2018

İstanbul Ulaşım Kongresi ve Fuarı “TRANSİST 2018” 8-10 Kasım tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Her yıl geleneksel olarak İstanbul'da düzenlenen TRANSİST’in bu yılki teması 4C'ydi:Cost (Maliyet), Capacity (Kapasite), Congestion (Sıkışıklık), Connection (Bağlantı).

İstanbul Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde gerçekleşen fuara Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İBB Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı ve İBB yöneticileriyle birlikte birçok kamu kurumu yöneticisi katıldı. Akademik camianın da yoğun ilgi gösterdiği TRANSİST 2018’e İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmed Özkan, Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sondan Durukanoğlu Feyiz, Prof. Dr. İlber Ortaylı ve Prof. Dr. Kerem Alkin katıldı.

Birleşik Krallık'tan Transport Systems Catapult organizasyonundan İşletme İnovasyonu Direktörü  Yolande Herbath, Gianluca Barone (Zaha Hadid Architects, Kıdemli Ortak) ve Paschal Lennon (Otis Elevator Co. Küresel Projeler Direktörü) gibi isimler kongrede uluslararası ölçekte ulaşım sektörü ile ilgili deneyimlerini aktardı. Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin önemli şirketlerinden İSBAK, BELBİM başta olmak üzere Mastercard, Dünya Sürdürülebilir Enerji Enstitüsü, ASELSAN, Superpool, Ekin Teknoloji gibi dünyaca ünlü markaların üst düzey yöneticileri de programda konuşmacı olarak yer aldı.

20 ülke, 50 konuşmacı, 70 ulusal ve uluslararası firmanın katıldığı TRANSİST 2018 fuarına 10.000’den fazla ziyaretçi katılım gösterdi.

  • İBB YOL GÖSTEREN
  • TRAFİK YOĞUNLUK HARİTASI
  • İBB CEP TRAFİK