26.03.2018

 

Avrupa Birliği (AB) 7. Çerçeve Programı kapsamında,  AB fonlarıyla desteklenen ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Trafik Müdürlüğü ve Avrupa Birliği Müdürlüğü koordinasyonu ile yürütülerek, 2017 yılı Kasım ayında tamamlanan VITAL (Virtualized programmable InTerfaces for smart, secure and cost-effective Iot depLoyments in smart cities) Projesi kapsamında geliştirilen VITAL-OS platformu, 26 Mart 2018’de Amerika’nın Kansas şehrinde düzenlenen Akıllı Şehir projeleri yarışmasında, 600’ün üzerinde proje arasında en iyi 50 proje arasına girerek, prestijli “Smart 50 Awards” ödülünü aldı. 

Smart Cities Connect,  Smart Cities Connect Foundation ve Amerika Ignite ile ortaklaşa gerçekleştirilen “Smart 50 Awards” Ödül Töreni, her yıl en yenilikçi ve etkili çalışmaları onurlandırmakta ve global ölçekte akıllı şehir projelerini ödüllendirmektedir. 

Başvuru sahiplerinin, belediye ölçeğinde etki ve uygulama alanına sahip, mevcut ve planladıkları yenilikçi projelerini sundukları Smart 50 Awards’ta, bu yıl birincil kategoriler yönetişim, hareketlilik, enerji, yaşam ve iletişim ağları kategorilerinden oluştu. Projeler; belediyeler ya da belediye benzeri eyalet, bölge, kampüs, tesis veya kompleksler ile ortakların bağlantılarını içerdi.

“Smart 50 Awards” ödülü sahipleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. VITAL Projesi hakkında bilgi için projenin internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

  • İBB YOL GÖSTEREN
  • TRAFİK YOĞUNLUK HARİTASI
  • İBB CEP TRAFİK