Laboratuvar Hizmetleri

Yol İşaretleme Malzemeleri Analiz Laboratuvarı

Laboratuvar Tanımı;

Yol İşaretleme Malzemeleri Analiz Laboratuarı 2011 yılında Trafik Müdürlüğü Alibeyköy Şantiyesinde kurulmuş ve çalışmasını devam ettirmektedir. Laboratuvarımızda yatay işaretleme malzemelerinin fiziksel ve kimyasal analizleri yapılmaktadır. Tarafımızca 2014 yılında Türk Akreditasyon Kurumuna ( TÜRKAK ) akreditasyon başvurusunda bulunulmuştur. Bu başvuru neticesinde TS EN 17025 (Deney ve Kalibrasyon Laboratuvarlarının Yeterliliği İçin Genel Şartlar) standardına uygun olarak TÜRKAK tarafından 17.04.2015 tarihinde akredite edilmiştir.

 

 

Kalite Politikamız;

Ulusal ve Uluslararası deney standartları doğrultusunda, valide edilmiş metotlar ile çalışarak, en iyi hizmet şartlarını oluşturup, TS EN ISO/IEC 17025 Standardına uygun, deney hizmetlerinin tarafsızlık, bağımsızlık, dürüstlük ve gizlilik ilkelerine bağlı kalınarak, müşterileri ürünlerinin en az hata ile üretilmesini sağlamak ve müşteriye en kısa sürede hizmet vermektedir.

Ayrıca, Laboratuvardaki personelin eğitim seviyesini yükseltmek, kalite sistemi dokümantasyonunu personelin öğrenmesini sağlayacak politika ve prosedürlerle kalite sisteminin etkinliğini ve sürekli iyileştirmesini tüm personelin katılımıyla gerçekleştirmektir.

Laboratuvarımızda deneyi yapılan yol işaretleme malzemleri;

  • Termoplastik yol çizgi boyası
  • Çift kompenant yol çizgi boyası
  • Akrilik yol çizgi boyası
  • Cam kürecik

Laboratuvarımızda yapılan deneyler ve hizmet tarifesine aşağıdaki linkten ulaşılabilmektedir.

https://ibb.istanbul/icerik/2023-ucret-tarifeleri
 

Akreditasyon sertifikası

 

 

 

 

Akredite Olunan Deneyler

 

 

 

Talep ve şikayetleriniz için linke tıklayınız.

 

  • ULAŞIM YONETIM MERKEZİ 4444 154
  • TRAFİK YOĞUNLUK HARİTASI
  • İBB CEP TRAFİK