21.09.2018

 

2002 yılından bu yana her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında Avrupa'daki şehirlerde motorlu taşıt trafiğinin kısıtlanmasını, toplu ulaşım ve sürdürülebilir hareketlilik alternatiflerinin teşviki ile farkındalık oluşturulmasını hedefleyen "Avrupa Hareketlilik Haftası”, bu yıl da 53 ülkeden 2690 şehrin katılımıyla  kutlandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Daire Başkanlığı da hafta boyunca, bu yılın teması olan "Çeşitlendir ve Devam Et" konulu birçok etkinlik düzenledi.

21 Eylül 2018 Cuma  günü  Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında İBB Ulaşım Daire Başkanlığı ev sahipliğinde tematik oturum gerçekleştirildi. 22. ve 26. Dönem Milletvekili – İstanbul Ticaret Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, Yalova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Ana Bilim Dalı BaşkanıProf. Dr. Rafet Bozdoğan, Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Ulaştırma Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Sinan Yardım ‘ın konuşmalarını gerçekleştirdiği programa;  İBB Ulaşım Daire Başkanlığı ve İSBAK A.Ş. çalışanları katılım gösterdi.

İstanbul’da ulaşım ve multimodelite hakkında gerçekleşen oturumun ardından konuşmacılara ödülleri takdim edildi. Törenin ardından konuşmacılar ve katılımcılar bilgi alışverişinde bulundu.

  • İBB YOL GÖSTEREN
  • TRAFİK YOĞUNLUK HARİTASI
  • İBB CEP TRAFİK