31.05.2018

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Bağcılar Trafik Eğitim Parkı, 31.05.2018 tarihinde İBB Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın katılımıyla hizmete açıldı. Bağcılar ilçesinde 12.953 m2’lik bir alana kurulan 3 adet dersliği ve 400 m2 kapalı alana sahip olan Çocuk Trafik Eğitim Parkı ile Avrupa yakasında yer alan ilk ve orta öğretim okullarına yönelik etkin ve verimli bir eğitim hizmeti sunulacaktır.

Araç ve sürücü sayısının artmasına paralel olarak her yıl ülkemizdeki trafik kazaları giderek artmaktadır. Meydana gelen trafik kazalarında iş gücü ve enerji kaybının yaşanmasının yanında on binlerce insanımız yaralanmakta ve binlerce insanımız hayatını kaybetmektedir. Trafik kazalarının gerçekleşme nedenlerine bakıldığında, meydana gelen kazaların %95’inin insan hatasından kaynaklandığı görülmektedir. Trafik bilincinin küçük yaşlardan itibaren kazandırılmasına ve ülkemizde trafik kazalarından kaynaklanan can ve mal kayıplarının en aza indirilmesine katkı sağlamak amacıyla, güvenli bir trafik ortamı oluşturulan Bağcılar Trafik Eğitim Parkı'nda da eğitimler verilmeye devam edecektir.

Trafik bilincinin aşılanması ve trafiğin bir kültür ve yaşam biçimi haline getirilmesi için Topkapı Çocuk Trafik Eğitim Parkında her yıl yaklaşık 100.000 öğrenciye trafik eğitimi verilmektedir. İl genelinde yer alan mevcut okul ve öğrenci sayısına bakıldığında, sadece Topkapı Çocuk Trafik Eğitim Parkı ile gelen eğitim taleplerinin karşılanması mümkün olmamaktadır. Bu nedenle, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bağcılar Trafik Eğitim Parkı'nı açarak, Avrupa yakasında bir tane daha Çocuk Trafik Eğitim Parkını hizmete sunmuştur. 

  • İBB YOL GÖSTEREN
  • TRAFİK YOĞUNLUK HARİTASI
  • İBB CEP TRAFİK