02.01.2018

GÜVEN TİMLERİ ARTIK METROBÜSTE

Avcılar Emniyet Müdürlüğü tarafından oluşturulan 'Güven Timleri'nin görev alanı genişletildi

Avcılar Kaymakamı Hulusi Doğan, Avcılar Emniyet Müdürlüğü tarafından oluşturulan ve çarşı, pazar gibi halkın yoğun olduğu yerlerde görev yapan 'Güven Timleri'nin görev alanının genişletilerek; metrobüslerin de bu görev alanına eklenmesini kararlaştırdı. Emniyet Müdürü Bülent Yeşilyurt ile birlikte Avcılar'daki üniversite metrobüs durağına giden ve görevlilere başarı dileyen Kaymakam Doğan, "Timlerimiz, vatandaşımızın can ve mal güvenliği için suçluların beklemediği yerde, beklemediği zamanda ve beklemediği kılıkta görev yapacaklar. Simitçi, kestaneci, pazarcı, çöp toplayan gibi hareket ederek suçluların yakalanması yapılacaktır. İyilerin yardımcısı, suçluların korkulu rüyası olacaktır" dedi.

İLK İCRAAT: 1 GÖZALTI

Metrobüste ve duraklarda görev yapan sivil polisler Avcılar'daki Mustafa Kemal Paşa durağında metrobüsün orta kısmında E.G. isimli bir erkek yolcu, hızla kapıya yönelerek ters yöndeki bir metrobüse binince; bu kişi ile birlikte sivil görevli de araca binerek onu takibe aldı. Durak içerisinde bulunan görevliler bu kişiyi durdurdu ve indiği metrobüste bulunanlardan para veya değerli eşyalarını kontrol etmelerini istedi.

Yakup D. sağ cebinde paket lastiğe sarılı 2 bin 200 TL'sinin olmadığını söyleyince, Beylikdüzü yönüne giden ve ilerideki Saadetdere durağında inen E.G.'nin üzeri 'Güven Timleri' tarafından arandı. Şüphelinin üzerinde parası çalınan Yakup D.'nin tarif ettiği gibi lastiğe sarılı 2 bin 200 TL'nin yanı sıra bin 95 TL daha bulundu. E.G. gözaltına alınırken, olayla ilgili soruşturmaya başlandı. (DHA)

Metrobüs artık daha güvenli! /  Metrobüste güven timi!  / Metrobüste  güvenlik üst seviyede!

Her gün binlerce kişinin seyahat ettiği, İstanbullulara 7/24 saat esaslı hizmet veren metrobüslerde, Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı güvenlik timleri görev yapıyor. Metrobüs hattı üzerinde bulunan istasyonlar ve araçların tamamında görev yapan güven timleri; usulsüz kart satışı, hırsızlık, taciz gibi olaylara müdahale ederek güvenliği sağlıyor.

Metrobüste Güven Timleri Görev Yapıyor

Her gün bir milyona yakın kişinin seyahat ettiği metrobüs hattında güvenlik tedbirlerinin arttırılması amacıyla Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Güven Timi oluşturuldu. Daha önce halkın yoğun olduğu yerlerde görev yapan Güven Timlerinin görev alanı genişletilerek metrobüslerde de görev yapmaya başladı. Beylikdüzü-Söğütlüçeşme hattında hizmet veren ve her gün binlerce yolcunun seyahat ettiği, 7 gün 24 saat esaslı çalışan metrobüslerde artık Güven Timleri görev yapıyor. Emniyet Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Güven Timi’nde çalışan elemanlar yolcuların güvenliğini sağlamak amacıyla çeşitli kılık kıyafetlerde görev yapıyor. Vatandaşın can ve mal güvenliğini korumakla görevli Güven Timi, metrobüs hattı üzerinde başta usulsüz kart satışı olmak üzere hırsızlık, yankesicilik, dolandırıcılık, taciz gibi olaylara müdahale ederek şüphelileri yakalıyor.

  • İBB YOL GÖSTEREN
  • TRAFİK YOĞUNLUK HARİTASI
  • İBB CEP TRAFİK